Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

Pomysły przyszłości Świata PSX

wszystko co dotyczy tego forum

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Pomysły przyszłości Świata PSX

Post autor: LukasTe »

Chciałbym abyście podawali tutaj swoje marzenia, sugestie, pomysły dotyczące naszego własnego świata PSX, niekoniecznie te realne do spełnienia ;-) Ale kto wie, może kiedyś przynajmniej część naszych wyobrażeń uda się zrealizować..
Od siebie napisze kilka propozycji.
Czymś bardzo realnym jest wprowadzenie bardziej zaawansowanej listy gier z możliwością swobodnego dodawania, klasyfikacją z możliwością wyboru wg gatunku, litery itd., z pokazywaniem ostatnio dodanych, najpopularniejszych, ilości kliknięć, miniaturę okładki gry itp.
Coś na co wpadłem patrząc na coraz większą ilość kopiowanych całych wrzutów z różnych warezów jest nieco mniej realne ale ambitne ;-) Otóż opisy gier, screeny i inne informacje o grach bierzemy z popularnych serwisów bo innego sposobu nie widzimy. To jest jasne i powszechne. Ale gdyby tak stworzyć grupę recenzentów, osób robiących własne screeny ze znakiem wodnym Świata PSX i innych osób zajmujących się techniczną jakością wrzutów to naprawdę dodałoby profesjonalizmu stronie.. Jednak przeciwko temu pomysłowi jest wiele przeszkód. Jesteśmy zmuszeni o pozostanie jak by nie było w podziemiu co uniemożliwia nam zyskanie przychylności producentów gier :) Recenzenci nie mieliby zbyt wielu korzyści poza własną satysfakcją i szacunkiem innych ale czy to mało? A na nagrody w postaci oryginalnych gier, gadgetów itp nie pozwala budżet forum... to tyle z moich dzisiejszych marzeń. :zalamany:

Awatar użytkownika
Hudy
-#
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 01:02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Hudy »

Bardzo dobrym pomysłem było by wprowadzenie grupy recenzentów lub osób które dostarczały by okładek do gier,screenów itp...(Tak jak napisane powyżej)

A co do wyglądu forum to naprawdę jest ideałem,jest czyste przejrzyste i co najlepsze proste,a nie jak gdzie nie gdzie nasrane wszystkiego a na dodatek nie potrzebnego.

Myślę ze można by było poszerzyć dział Ps one bo właśnie o niej już świat zapomina a nie można do tego dopuścić bo w końcu to ona wszystko zapoczątkowała i należy jej się ta pamięć ;)

Więc taki dział o Ps one poszerzyć dodać jakiś temacik napraw porad patentów i to dobra idea...

Dziękuje :)

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Także mam pewnien pomysł mogący nieco ożywić SPSX. Ktoś żalił się, że 75% zawartości strony stanowią linki do gier. Dobrym rozwiązaniem byłoby zatem stworzenie debat, takich wojen dwóch gier tego samego gatunku. Jeśli trudo jest wam zobrazować moje słowa zarknijcie na vrp [paranormalne.pl] do działu debaty. Oczywiście model trzeba poddać wielu modyfikacjom, w tym celu potrzeba zebrać kilka mądrych głów.

Potrzebujemy:
*3 rzetelnych sędziów, dostosuwujących się do regulaminu debaty
*regulaminu debaty [mogę stworzyć]
*kompetentnych userów mogących uczestniczyć w konwersacji na poziomie [1st debata ma być przykładem dla przyszłych debatujących]
*odpowiedniego działu [trzeba najpierw dopracować nazwę, PS Wars :-P lub coś podobnego]
*inne...

Na początek chciałbym poznać Wasze zdanie.

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

hu6y pisze: Więc taki dział o Ps one poszerzyć dodać jakiś temacik napraw porad patentów i to dobra idea...

Dziękuje :)
Temat może założyć każdy ale jeśli chodzi o nowy dział to konkretnie co miałoby się w nim znajdować.. również jestem za tym by nie zanikała pierwsza wersja konsoli na naszym forum.
Cigaro pisze:Także mam pewnien pomysł mogący nieco ożywić SPSX. Ktoś żalił się, że 75% zawartości strony stanowią linki do gier. Dobrym rozwiązaniem byłoby zatem stworzenie debat, takich wojen dwóch gier tego samego gatunku. Jeśli trudo jest wam zobrazować moje słowa zarknijcie na vrp [paranormalne.pl] do działu debaty. Oczywiście model trzeba poddać wielu modyfikacjom, w tym celu potrzeba zebrać kilka mądrych głów.

Potrzebujemy:
*3 rzetelnych sędziów, dostosuwujących się do regulaminu debaty
*regulaminu debaty [mogę stworzyć]
*kompetentnych userów mogących uczestniczyć w konwersacji na poziomie [1st debata ma być przykładem dla przyszłych debatujących]
*odpowiedniego działu [trzeba najpierw dopracować nazwę, PS Wars :-P lub coś podobnego]
*inne...

Na początek chciałbym poznać Wasze zdanie.
Pomysł ciekawy, możesz go dopracować i wtedy jak już powstanie taki dział będziesz czuwał nad organizacją ;) To na pewno rozrzuszy nieco forum i będzie dobrym urozmaiceniem. Czyli czekam na pełny regulamin, warunki itd.
Od siebie mogę zaproponowac np. prosta nazwę "Wojny gier" i zwrócenie uwagi na to ile osób może brać udział w debacie tak żeby naprawdę było co poczytać :)

[ Dodano: Nie 19 Kwi, 2009 16:07 ]
O, a moze dział Poradniki podzielić na kategorie Ogólne, PSX, PS2 itp. ?

[ Dodano: Nie 19 Kwi, 2009 16:34 ]
Ewentualnie dodać do każdej kategorii konsoli dział poradniki, a ten główny pozostawić na pozostałe.. jak myślicie?

Awatar użytkownika
OldShatterhand
-#
Posty: 231
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 11:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: OldShatterhand »

z tym dzialem debata to bardzo dobry pomysl jakby braly w niej udzial gry ktore znam i gralem to bede mogl rozmawiac.


Ja bym proponowal zeby do tematow z linkami do sciagniecia userzy dodawali tez przekierowanie do tematu w ktorym mozna rozmawiac o tej grze.
Czyli np. Crash
recenzje
linki(RS Mu itd.)
i na samym dole ten link do konwersacji (czyli tam www.swiatpsx.pl/viewtopic...)

Byloby to ulatwienie dla uzytkownikow ktorzy nie grali w ta gre bo beda mogli sobie wejsc szybko i poczytac opinie innych ludzi dot. tej gry. Co wy na to?

A z tymi poradnikami to co ci chodzi? bo sa juz te dzialy, wiec nie kapuje ;)
Ocalić od zapomnienia PSX

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Tematy z dyskusją o grach można dodawać już teraz, a żeby tworzyć taki kazdej grze do której są linki to nie wiem.. w wielu nic by nie było. Jednak jeśli takie tematy by się przyjmowały to link do nich można dodawać w dziale z linkami.

Nie ma działu z poradnikami zwiazanymi konkretnie np. z PSX, PSP itd. Dlatego albo podziele ogólny dział albo dodam do każdej kategorii oddzielny.

Awatar użytkownika
Hudy
-#
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 01:02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Hudy »

Co do mojej propozycji działu to:
To jakieś pożyteczne porady typu
>Czyszczenie lasera
>Konserwacja
>Porady na temat dbania PlayStation One.
>Oferty sprzedaży by mogły być jakiegoś sprzętu związanego z PSX (chociaż takie coś już jest )
>Przydatne schematy [ Przerabianie itp : ) ]
>Sama naprawa itp

Chodzi głownie o to co powyżej napisałem no i chyba tyle :PPP

Dzięki

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Regulamin w wersji BETA [czekam na uwagi, propozycje]:

1. "Wojna Gier" to prowadzona na poziomie debata, wymiana opini na temat danej gry. Dwóch przeciwników staje po stronie wybranego tytułu przedstawiając go w jak najlepszym świetle tak, aby zwykły użytkownik "ze śliną na ustach" na nowo odkrywał przyjemność płynącą z grania.
2. Każdego użytkownika obowiązuje regulamin forum w związku z tym nie wolno używać niestosownego słownictwa oraz okazywać brak kultury wobec innych.
3. Nie wolno kopiować całości jak i fragmentarycznej treści pracy osoby trzeciej. Dozwolone jest stosowanie cytatów, lecz nie one będą stanowić o wartości wypowiedzi.
4. Zabroniona jest edycja wpisu.
5. Każdy biorący udział w dyskusji ma obowiązek umieścić 3 wpisy na przemian user1, user2, user1 itd.
6. "Wojna" rozpoczyna się w momencie gdy obydwaj przeciwnicy okażą gotowość do walki, po wpisie opiekuna czyli w tym wypadku mojej osoby [Cigaro].
7. Czas na dodanie wpisu wynosi 7 dni. W przypadku opóźnienia użytkownik otrzymuje punkty karne, w najgorszym czasie zostaje zdyskwalifikowany. Czas zostaje naliczany od ostatnio dodanego wpisu, czyli wiadomości przeciwnika.
8. "Wojnę" ocenia sztab sędziów - wybranych osób przyznających punkty za każdy kolejny wpis. Punktacja wynosi po 10 za każdą wiadomość czyli maksymalnie 30 punktów od jednego sędziego, innymi słowy do 90 w całości. !!!Uwaga opiekun ma prawo przyznać do 10 punktów w przypadku niezwykle interesującej argumentacji zawodnika/ów, wówczas maksymalna liczba wynosi 100.!!!
9. W przypadku zerwania dyskusji [niestawienia się przeciwnika] użytkownik otrzymuje ostrzeżenie oraz odjęcie 50% $. Oczywiście możliwe jest zawieszenie "Wojny Gier" w przypadku podania sensownego powodu. Osoba która raz się wycofała, nigdy już nie otrzyma prawa do wystąpienia w zabawie.
10. Udział mogą brać osoby nie posiadające ostrzeżenia na swoim koncie będące zarejestrowane od minimum 30 dni.

Czas stworzyć schemat dodawania wpisów.

// Powinienem umieścić wiadomość w oddzielym temacie, oto i on Wojny Gier - dyskusja

Awatar użytkownika
OldShatterhand
-#
Posty: 231
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 11:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: OldShatterhand »

Chcialbym dodac aby uplinkerzy dodawali jakies informacje o grze, a nie tylko linki ew. screen z google grafika. Bardzo pomogloby to tym ktorzy nie grali jeszcze w te gry a mogliby zapoznac sie troche z nia a nie musiec sciagac w ciemno.
Ocalić od zapomnienia PSX

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Modernizacja będzię postępować stopniowo, ale już teraz mam kilka uwag które warto zrealizować w przyszłości:
-rankingi gier takich jak GT1 lub GT2
-po za recenzjami można przygotować poradniki [z czasem mam nadzieję że przyłączy się do nas większe grono osób, stałych userów zainteresowanych długoterminową współpracą]
-strategie oraz furdki otwarte przez autorów gier pozwalające niebywale zwiększyć osiągnięcia
-zbiór save'ów z gier nie koniecznie 100% ale np. 25%, 50%, 75%, 100%. Nie każdy chce kilka razy zaczynać grę jeśli weźmiemy pod uwagę, iż początki są czasami naprawdę nurzące.


Pomysłów jest wiele pracy również, najbardziej brakuje nam chyba rąk do pracy. :P
Ostatnio zmieniony czw 23 kwie, 2009 13:50 przez Pierce, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
klocek1303
-#
Posty: 30
Rejestracja: wt 20 maja, 2008 12:39
Lokalizacja: SKarland

Post autor: klocek1303 »

A ja bym proponował aby było 2 adminów to zawsze bylo by lepiej niz jeden ;-) ale to tylko drobna sugestia z mojej strony :-P :-P
Avatar Cie gorszy ? napisz mi pm xD

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

klocek1303 pisze:A ja bym proponował aby było 2 adminów to zawsze bylo by lepiej niz jeden ;-) ale to tylko drobna sugestia z mojej strony :-P :-P
Admina jak matkę ma się tylko jednego :mrgreen: .

Obecne rozwiązanie jest dobre. Obecność kilku adminów kojarzy się z małym profesjonalizmem. Admin -czyli osoba nadzorująca - admini czyli jak, jeden spogląda na ręce drugiemu? - to bez sensu

Pewnie jak strona się rozrośnie to LukasTe nominuje kilku modów - co byłoby logiczne, lecz admin wystarczy jeden. Na dodatek tak jest bezpieczniej dla forum.

Awatar użytkownika
OldShatterhand
-#
Posty: 231
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 11:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: OldShatterhand »

A, jak by ktos dodal pod postem z linkami post z "recenzja" to uznacie za ostrzezenie?
Ocalić od zapomnienia PSX

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Cigaro pisze: Pewnie jak strona się rozrośnie to LukasTe nominuje kilku modów - co byłoby logiczne, lecz admin wystarczy jeden. Na dodatek tak jest bezpieczniej dla forum.
Moderatorzy oczywiście prędzej czy później będą nominowani na forum, a zależy to od aktywności użytkowników. Nie śpieszę się z tym bo chce by to była dobra decyzja i żeby moderatorzy naprawdę byli solidni.
OldShatterhand pisze:A, jak by ktos dodal pod postem z linkami post z "recenzja" to uznacie za ostrzezenie?
Aktualnie tak, wystarczy spojrzeć na regulamin. Jednak wraz z jednymi zmianami przychodzą kolejne i w jakiś sposób regulamin również będzie się przekształcał, jak dokładnie tego teraz nie jestem w stanie napisać.

Awatar użytkownika
klocek1303
-#
Posty: 30
Rejestracja: wt 20 maja, 2008 12:39
Lokalizacja: SKarland

Post autor: klocek1303 »

Hmmm LukasTE a co byś powiedział na powiększenie w swoim czasie forum o miejsce na xboxa 360 ? jak by była osobna sekcja to myślę ze xmaniacy by tu często zaglądali :mrgreen:
Avatar Cie gorszy ? napisz mi pm xD

ODPOWIEDZ