Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

God Of War

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
snickersuper
-#
Posty: 31
Rejestracja: śr 10 sie, 2011 18:27
Lokalizacja: Manchester

God Of War

Post autor: snickersuper »

Zakupiłem przedwczoraj God Of War, pierwszą i drugą część na ps2. Płytki nowe, nietknięte, wsadzam do konsoli a ona nie czyta o.O. W ogóle nie widzi płyty w napędzie. Sprawdziłem w kompie że na płycie jest wypalona gra (kolega sugerował mi ze płyta może być pusta). Czy ktoś spotkał się z takim problemem albo wie czym może być to spowodowane? Dodam jeszcze że moja konsola nie była przerabiana, gram tylko w oryginalne gry, natomiast wszystkie inne gry czyta bez problemu. Jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

To dlatego, że niektóre egzemplarze PS2 nie czytały płyt DVD-DL, a GoW to właśnie nośniki DL.

Jaki masz model PS2??
Ostatnio zmieniony śr 10 sie, 2011 21:00 przez Quake96, łącznie zmieniany 1 raz.
SCEE™

Awatar użytkownika
kapcior7
-#
Posty: 388
Rejestracja: pn 09 lut, 2009 07:02
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: kapcior7 »

ale wyświetla ci sie ten czerwony ekran please instert playstation 2 drive? , czy 0 reakcjii ?
na pc wyswietla ze nic nie ma na plycie , bo nie rozumiem ?
PSX SPCH-9002 CHIPEK :D
PS2 SCPH-75004 + FMCB 1.8 :)
PSP 3004 :P

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

mi sie czasem tak robi ale nie wiem czy to pomoze. gdy juz masz wlaczona konsole, to wyjmij kabel od zasilania z gniazdka, po czym ponownie wlacz i moze to cos da.
u mnie tak czasami sie robi :P

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Kapcior, czytaj ze zrozumieniem ;) W PC normalnie ją widzi, a w PS2 nie. to dlatego że niektóre PS2 nie odczytują DVD-DL, o czym sam czytałem nie raz.


LISTI, a oddasz mu kase za PS2, jak się coś spali? W ten sposób możesz zjarać konsolę.
SCEE™

Awatar użytkownika
snickersuper
-#
Posty: 31
Rejestracja: śr 10 sie, 2011 18:27
Lokalizacja: Manchester

Post autor: snickersuper »

Hmmm gdzie sprawdzić jaki mam model? Ta konsola trochę już latek ma.

/

Na pc wyświetla normalnie zawartość płyty, widać że płyta jest ok.
W ps2 jak wkładam płytę to jest zero reakcji, pokazuje się ta strona z 'latającymi światełkami' wiecie jakbym odpalał pustą ps2 xD

(sorry za słaby profesjonalizm w opisach problemu xd)
Obrazek

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

u mnie sie nic nie dzieje. po prostu moja konsola sie czasem wiesza i nie daje znaku zycia. robie taki resecik i wszystko idzie :D

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

snickers, czyli tak jak mówiłem twoja PS2 nie czyta DVD-DL. Model sprawdzasz na spodzie konsoli. Jest opisany w ten sposób "SCPH-xxxxx", gdzie "x" to cyfry

LISTI, ale istnieje zagrożenie, że konsola się uszkodzi i to duże, choć najczęściej strzeli najpierw bezpiecznik
SCEE™

Awatar użytkownika
kapcior7
-#
Posty: 388
Rejestracja: pn 09 lut, 2009 07:02
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: kapcior7 »

pod spodem powinna byc nalepka
np. Sony scph-75002 ;)
PSX SPCH-9002 CHIPEK :D
PS2 SCPH-75004 + FMCB 1.8 :)
PSP 3004 :P

Awatar użytkownika
snickersuper
-#
Posty: 31
Rejestracja: śr 10 sie, 2011 18:27
Lokalizacja: Manchester

Post autor: snickersuper »

Jest ale z tyłu a nie od spodu :D SCPH-39003 No i jak da się teraz jakoś sprawdzić czy ten model powinien odtwarzać ten format o którym mówicie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Masz z tyłu bo masz PS2 FAT. Poza tym większość FAT'ów nie czytała DL, więc nie szukaj problemu w płytce, tylko w konsoli. Nie zostaje nic innego, jak przeróbka PS2, i pobranie GoW w wersji na 2 zwykłych DVD (oryginała takiego nie dostaniesz, bo to org wersja podzielona na 2 dvd)
SCEE™

Awatar użytkownika
snickersuper
-#
Posty: 31
Rejestracja: śr 10 sie, 2011 18:27
Lokalizacja: Manchester

Post autor: snickersuper »

Dzięki za rady chłopaki, no to spoko już wszystko kumam. Ale rozwiązanie mam inne trochę, po prostu kupię nowe ps2. Jeszcze tylko pytanie. Rozumiem że chodzi o to ze płyta jest nagrana 2 warstwowo. A więc pytam. Wszystkie ps2 slim będą czytać ten format czy szukać od jakiegoś numeru (modelu) wzwyż ? (kupuje na ebay.co.uk)
Obrazek

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

O właśnie DL, to Double Layer, dlatego nie czyta.

Z tego co się orientuję, to każdy sli, powinien czytać DL, ale dla pewności szukaj najnowszego modelu 90002 ;)
SCEE™

ODPOWIEDZ