sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

brak koloru w tv

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

bedza
-#
Posty: 1
Rejestracja: wt 19 lip, 2011 16:35

brak koloru w tv

Post autor: bedza »

mam psx i u mnie jest normalnie kolor na tv a na innym tv go nie ma jak to naprawic??

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Jeśli opisujesz problem, rozwiń swoją wypowiedź. Obecnie wiemy tylko tyle, że jeden z twoich tv nie wyświetla kolorowego obrazu, a to za mało, by w czymkolwiek ci pomóc.

Czy telewizor, wyświetla obraz/kolor prawidłowo podczas normalnego użytkowania np. podczas oglądania filmu, reklam, czegokolwiek? Czy wszystkie gry, które uruchamiasz na konsoli, wyświetlane są w odcieniu czarno-białym, czy tylko niektóre?

Awatar użytkownika
kapcior7
-#
Posty: 388
Rejestracja: pn 09 lut, 2009 07:02
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: kapcior7 »

jeden obsługuje NTSC ( tempo odswiezania 60) a drugi tylko PAl (tempo odswiezania 50) , jak to naprawic ? nalatwic program boot cd , albo sciagnac ta gre w wersjii PAL..

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Prawdopodobnie jest tak jak napisałeś kapcior7, może to być również amerykańska wersja konsoli (NTSC). Jest łatwy i w miarę tani sposób na telewizory starego typu, które nie działają w systemie NTSC, przez co gry w tej wersji wyświetlane są w odcieniu czarno-białym. Tym rozwiązaniem jest kabel RGB taki jak TEN. Kabel RGB zawiera 20-21 pinów w złączu SCART, dzięki temu do odbiornika dostarczony jest pełny sygnał, w kablu Sony masz trzy kabelki wpięte w kostkę euro, w której jest tylko 11 pinów. Co tak na prawdę daje nam kabel RGB? Lepsza jakość obrazu, ostrość, nasycenie barw, oraz uzyskanie koloru w grach NTSC, jeśli twój odbiornik nie obsługuje tego trybu. Tak więc twój problem zostałby rozwiązany, no chyba że ten drugi tv to, bardzo stary odbiornik z ery telewizorów czarno-białych, to pozostaje już tylko kupno nowego :przestraszony:

SeeK
-#
Posty: 2
Rejestracja: śr 15 cze, 2011 14:04

Post autor: SeeK »

To może i ja coś podpowiem. Mianowicie kupiłem wczoraj konsole i miałem podobnie z tym że opcje konsoli były kolorowe a sama gra chodziła na czarno biało. Telewizor dosyć nowy 2 letni 42LG3000 LCD Sonka2 70012 gra oryginalna PAL. Również szukałem pomocy jednak nigdzie nie było, wiec postanowiłem samemu kombinować i wystarczyło w trakcie uruchamiania konsoli wcisnąć Trójkąt oraz Kółko naraz i otwierał sie panel kontrolny Matriksa i tam w pierwszej opcji trzeba było przestawić na PAL i po problemie.
Może masz to samo nie wiem, może komuś sie przyda ta informacja bo pół dnia grałem na czarno biało ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kapcior7
-#
Posty: 388
Rejestracja: pn 09 lut, 2009 07:02
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: kapcior7 »

na psxie ? lol

ODPOWIEDZ