Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Problem z Diablo

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

minusek
-#
Posty: 7
Rejestracja: wt 28 wrz, 2010 11:49

Problem z Diablo

Post autor: minusek »

Witam.

Ściągnąłem sobie grę Diablo, która miała w sobie pliki .ccd, .sub, .img i .cue. Najpierw wypaliłem płytkę z obrazem .cue, w ustawieniach użyłem raw sao + sub, prędkość 8x (minimalna, jaką mogłem dać). Po użyciu magicznej płytki zmieniającej region ntsc na pal, kolorowe miałem tylko niebieskie napisy (albo zielone, ciężko wyczuć na moim tv :mrgreen: ) informujące, że grę stworzyło Blizzard. Tyle, reszta czarno-biała.

Pomyślałem, że pewnie w ustawieniach nagrywania powinienem dać dao/sao. Wypaliłem więc płytkę, tym razem korzystając z obrazu .ccd. I co? I ni chu chu, nawet te niebiesko-zielone napisy są czarno-białe.

Myślałem teraz nagrać obraz .cue ale na ustawieniu dao/sao, tyle że szkoda mi kolejnej pytki, wolę zapytać. Dodam, że pliki po ściągnięciu nie były uszkodzone, a gierkę zdarłem z waszych linków. Macie pomysły co z tym zrobić?

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

hm... nie bardzo kumam ale myślę że mylisz pojęcia o konwersji ntsc na pal z metodą wypalania cd.
a więc bez względu na to w jakim systemie chcesz nagrać/wypalić płytkę cd nic ona nie ma wspólnego z metodą wypalania czyli inaczej mówiąc czy posiadasz grę w sys. ntsc czy w pal czy przekonwersowaną z jednego na drugi (oczywiście przekonwersowaną w dużym cudzysłowu, bo tak naprawdę nie zmieniasz regionu gry, nadal ona pozostaje w wersji pierwotnej tylko próbkowanie zmieniasz... ale mniejsza o to) wypalasz zawsze tak samo czyli dla playstation w RAW-DAO.

i obawiam się twój problem polega na troszkę bardziej złożonym poziomie, co prawda akurat tej gry nie "robiłem" z ntsc na pal ale podejrzewam że sama magiczna płytka zapewne piszesz tu o Import Player ani program do zmiany trybu wyświetlania obrazu (gotowa płytka już z grą np. Diablo fix ntsc->pal) Pal4U2k + P4U Patch nic tu nie pomogą.
obraz gry NTSC Diablo najpewniej trzeba będzie spatchować patchem:
KLIK

do patchowania użyjesz programu PPF-O-Matic (znajdziesz wszędzie w google) następnie po spatchowaniu przepuścisz obraz przez ECCRegen (znajdziesz j. w.) i gotową spatchowaną grę wypalisz najlepiej w alcocholu 120% z ustawieniem playstation czyli RAW-DAO.

powodzenia.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

minusek
-#
Posty: 7
Rejestracja: wt 28 wrz, 2010 11:49

Post autor: minusek »

Dodałem ten tekst o konwersji po to, by ktoś nie rzucił, że płytka jest w ntsc, a konsola w pal.

Problem z nagrywaniem jest jeden - nie pamiętam czy poprzednie gry nagrywałem w RAW SAO + SUB, czy w DAO/SAO. Niestety nie mam takiej opcji jak RAW DAO.

Spatchowałem, przepuściłem przez ECCRegen i wypaliłem (korzystając z opcji DAO/SAO). Niestety nic to nie dało - kolor jest tylko przy pierwszych napisach z informacją o grze. Dalej wszystko czarno-białe.

Awatar użytkownika
Cloud Strife
-#
Posty: 156
Rejestracja: pt 26 mar, 2010 17:00
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: Cloud Strife »

A sprubuj sciągnąć tzw boot cd,jest gdzieś na forum ta płyta. Wypalasz na cd,włanczasz podmieniasz płytę i na 100 procent odpali w kolorze. Sam jak miałem jeszcze psxa z jakimś dziwnym chipem co odpalał niektóre gry z pala czarno biało to korzystałem. I wszystkie gry mi działały w kolorze. Poszukam na forum jak znajdę to zarzucę linka.
Kontakt ze mną na https://www.facebook.com/Angeal5445
GG:24133337
angeal19915445@gmail.com

Pisac tylko w ważnych sprawach.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Cloud Strife, Chodzi ci o Import Player'a

http://swiatpsx.pl/schematy-psx-psone-d ... vt3473.htm

Tutaj w moim poście masz w paczce Import Player (podajże 2.0)
SCEE™

Awatar użytkownika
Cloud Strife
-#
Posty: 156
Rejestracja: pt 26 mar, 2010 17:00
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: Cloud Strife »

@up tak dokładnie. To ten obraz wypaliłem jak miałem jeszcze psx z tym nieszczęsnym chipem. I każda gierka botowała w kolorze.
Kontakt ze mną na https://www.facebook.com/Angeal5445
GG:24133337
angeal19915445@gmail.com

Pisac tylko w ważnych sprawach.

minusek
-#
Posty: 7
Rejestracja: wt 28 wrz, 2010 11:49

Post autor: minusek »

Sęk w tym panowie, że ja mam płytkę z takim bootem, a mimo to w tym przypadku kolorowe są tylko wstępne napisy. No cóż, chyba będę musiał poszukać innego linka z grą i mam nadzieję, że wówczas wszystko będzie cacy.

Dzięki za rady.

ODPOWIEDZ