Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

Płyty DVD do ps2 fat.

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

hetm4n
-#
Posty: 74
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 13:11
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Płyty DVD do ps2 fat.

Post autor: hetm4n »

Witam, zwracam się w imieniu kumpla, otóż jego ps2 fat, nie czyta jasnych płyt DVD (nawet jak jest to oryginał), natomiast płyty o kolorze spodu ciemny fiolet bezproblemu, Pytanie do was takie: jakie płyty DVD mają ciemne spody?? gry nagrane na tdk i verbatim tez nie działają mu. DISC ERROR.

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Hmm nie spotkałem się nigdy z takim problemem, wiem że płyty wydawane kiedyś na PSX były czarne od dołu. Nie wiem dokładnie o jakim fiolecie mówisz, ale wiem że płyty Omegi mają ciemny spód [wręcz czarny]. Tylko nie wiem czy takie płyty wogóle się odpalą na PS2.
http://www.allegro.pl/item595486461_nie ... obacz.html
takie płyty do tego od spodu są czarne... tylko nie jestem pewien czy dvd nie wyglądają zgoła inaczej...ale cóż..

hetm4n
-#
Posty: 74
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 13:11
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: hetm4n »

Nie o takie płytki nie chodzi,, chodzi o mocno ciemno niebieski kolor ,,lub mocny fiolet, tak jak to było w większości ORYGINAŁÓW na PS2.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

Na prawdę dziwny przypadek, mnie to wygląda na spapraną "przeróbkę' ale nie wiem tego na pewno bo nie spotkałem się z czymś takim.
A w ogóle to ta "bolączka" jest od początku ? czy od jakiegoś czasu ?

Nagrałem mnóstwo płyt DVD różnych firm ale wszystkie były srebrne od spodu - "standardowe" , natomiast CD kiedyś (nie wiem jak na dzień dzisiejszy bo przerzuciłem się już od kilku lat na Verbatim AZO Crystal) dość ciemnoniebieskie były "Verbatimy Data Life Plus metal AZO"
a blado niebieskie CD Sony CDQ-74CN i
Professional (wątpię by były jeszcze w sprzedaży) bo piszę tu o płytkach z przed 10 lat.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

hetm4n
-#
Posty: 74
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 13:11
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: hetm4n »

według mnie to laser już pada, tak sie dzieje odkąd kumpel kupił od kolesia, a przeróbka jest na MCfreeboot, ten koleś co kumplowi sprzedał podobno miał tego ps2 3 dni tylko jak go odkupił.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

zdaje się że ten rodz. (MCfreeboot) nie jest taki różowy ;-) jak by mogło się zdawać, nie miałem z nim do czynienia ale tu piszą o ciekawych problemach (hm... aż 11 stron)

:arrow: http://forum.cdrinfo.pl/f106/artykul-ps ... esr-79552/

a tu artykół:
:arrow: http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2- ... /index.php
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

hetm4n
-#
Posty: 74
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 13:11
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: hetm4n »

wykluczam nieprawidłowe działąnmie tego programu, bo otóż zwykłe moje kopie z których korzystam na swoim pleju z modbo u niego powinien wyskoczyć słynny napis. "please insert playstation disc" a zamiast tego jest disc error, czyli że płyta nieczytelna

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

nie koniecznie,

na oryginalnej:
otóż jeżeli konsola wczyta z dysku dvd "zabezpieczenie" ale z jakiś przyczyn (rysy) nie może dalej wczytywać gry to wtedy wyskakuje "please insert playstation disc" bo właśnie po odczycie tego zabez. wie że to płyta playstation,a jeżeli w ogóle nie zobaczy "zabezpieczenia" to wyskakuje disc error./błędny/nierozpoznawalny/

tak więc jednak stawiam na tą przeróbkę, bo laser (choć różnie to bywa) jest ok, bo sam piszesz że te niebieskie DVD czyta
a co do lasera to jest tak: z czasem ma trudności potem jeszcze większe na płytach DVD a CD czyta bardzo dobrze jeszcze długo, po tym jak przestanie czytać DVD
po prostu używa mniejszego napięcia do odczytu CD ale to chyba wiesz bo jesteś T.E.

bo najbardziej szkoda by było gdyby kolega wymienił laser a problem by nie zniknął.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

hetm4n
-#
Posty: 74
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 13:11
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: hetm4n »

wiec dziś dostałem tą konsole w łapy;d okazało sie ze te fioletowe płyty to sa CD, a białe to DVD, laser DVD niesprawny , wszelkie regulacje nie dają skutku, chłopak dał sie w bańkę złapac, 200zł dał.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

a to faktycznie pech, laser do ps2 hm... nowy trochę kosztuje, o wiele więcej niż do slimki, ale to w dużej mierze zależy od modelu, tu przyzwoita cena nowego
dla MODELI 7000x, 7500x, 7700x, 7900x :arrow: TU

można tylko doradzić że jeżeli kolega się zdecyduje na zakup, to tylko nowy laser !

hm... a to nie jest przypadkiem SCPH-50004 ?
bo ta seria wyszła wadliwa fabrycznie (laser) i były zwroty ale dużo ludzi nie mogło zwrócić bo zdążyli chipa wstawić (pamiętam te czasy :) ) ja kupiłem wtedy swoją ale już po tej aferze i jak już pisałem śmiga mi do dziś, tak więc skoro wtopił tyle kasy to chyba nic mu nie pozostaje jak zmusić się do jeszcze jednego wydatku i wtedy będzie miał pewność że najważniejszą rzecz ma nową,
napisz co postanowił, będziemy szukać bo szkoda chłopaka :)
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

hetm4n
-#
Posty: 74
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 13:11
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: hetm4n »

dokładnie to model 50003. narazie czeka do wakacji jak zarobi to kupi nowy laser a jak nie to pod młotek na allegro.

ODPOWIEDZ