Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

Bardzo duży problem - nie dla zielonocjuszy

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

Stasiu
-#
Posty: 19
Rejestracja: pt 06 sie, 2010 17:11

Bardzo duży problem - nie dla zielonocjuszy

Post autor: Stasiu »

Miałem przerobionego PSX'a no i piracką gierkę Technomage:Return of Eternity. Doszłem do momentu w którym główny bohater spada do podziemia (raptem parę godzin grania). Po animacji przedstawiającej ten moment pojawia się na ekranie LOADING i tak już zostaje. Zrobiłem płycie z grą wiele "zabiegów kosmetycznych" (pomimo że była w bardzo dobrym stanie, raptem dwie trzy małe ryski) ale i to nie pomogło.
Dzisiaj postanowiłem zagrać w tą grę z dzieciństwa która się mi bardzo spodobała a nie miałem możliwości jej ukończyć czy choć dojść do połowy. Ściągam więc emulator PSX i grę, odpalam i gram. Dochodzę do tego samego momentu i TO SAMO ! Najpierw śmiech, później zaskoczenie,rozpacz i zdenerwowanie.

Pytanie więc może być tylko jedno:
Czy możliwe jest że co poniektóre oryginalne gry z PSX'a (tudzież Technomage) są chronione przed piractwem ? Nigdy o tym nie słyszałem ale jeśli tak to wszystko wyjaśnia. Ale jeśli nie TO CO JEST GRANE ?!

Awatar użytkownika
snakeshake
-#
Posty: 191
Rejestracja: pt 09 kwie, 2010 00:02
Lokalizacja: Nie wiem.
Kontakt:

Post autor: snakeshake »

Odpowiedź prosta widocznie pobrałeś 2 razy uszkodzony obraz :P popróbuj z innych źródeł i w innych regionach tzn pal ntsc-u ;-)
Ps: Ja tak miałem z Tomb raider 1 :-?
Obrazek

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Na jakiej kopii grasz, wersja PAL czy NTSC-U? Daj znać to jutro wrzucę na forum obraz z redump.org.
Edit: Dobra nieważne, ta gra ukazała się tylko w Europie, nie posiada zabezpieczeń. Source.

Edit2: Gotowe, stąd ściągniesz najlepszy obraz, jest w 100% sprawny!
http://swiatpsx.pl/technomage-return-of ... vt6288.htm

Stasiu
-#
Posty: 19
Rejestracja: pt 06 sie, 2010 17:11

Post autor: Stasiu »

Edit2: Gotowe, stąd ściągniesz najlepszy obraz, jest w 100% sprawny!
http://swiatpsx.pl/techno...nity-vt6288.htm
taaa... :zly:

Razem z tym mam cztery różne obrazy z różnych źródeł i wciąż ten sam problem...
Uwierzę wam że to są uszkodzone obrazy jeśli znajdziecie mi taki który działa poprawnie.
Myślę że to raczej coś innego.

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Mój obraz jest dobry, problem tkwi gdzie indziej. Jeśli grasz na emulatorze to spróbuj użyć innego. Masz do wyboru: pSX, ePSXe, PSXjin, Xebra, PCSX-Reloaded, PCSX-RR.
Jeśli grasz na konsoli to wypal grę na dobrym nośniku: JVC, Verbatim Azo. Jeśli nadal będą problemy, a masz niezłe ciśnienie na tę grę to nie zostaje nic innego jak zaopatrzyć się w wersję na Windowsa: TEchnomage-DEViANCE albo TechnoMage.CloneCD-HOOLiGANS.

Stasiu
-#
Posty: 19
Rejestracja: pt 06 sie, 2010 17:11

Post autor: Stasiu »

Sprawdzałem na ePSXe , pSX, PSXeven, Bleem i to po kilka razy z różnymi konfiguracjami - trzy godziny się tak bawiłem i nic. Raczej (albo na pewno) to nic związanego z emulatorem.
Skoro piszesz że twój obraz jest dobry to musi istnieć osoba która go pobrała i nie miała tego problemu co ja. Wskaż mi ją. Jeśli nie ma nikogo takiego to na jakiej podstawie twierdzisz że twój obraz działa poprawnie ? :?:

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Stasiu pisze:Skoro piszesz że twój obraz jest dobry to musi istnieć osoba która go pobrała i nie miała tego problemu co ja. Wskaż mi ją.
Może zróbmy na odwrót, jeśli podważasz bezawaryjność mojego obrazu, to wskaż drugą osobę której nie działa ta gra. Oczywiście liczy się tylko konsola, bo emulator to żaden wyznacznik czy obraz działa bądź jest uszkodzony.
Stasiu pisze:Jeśli nie ma nikogo takiego to na jakiej podstawie twierdzisz że twój obraz działa poprawnie ? :?:
Poczytaj w internecie o projekcie redump.org, będziesz wiedział dlaczego.

Stasiu
-#
Posty: 19
Rejestracja: pt 06 sie, 2010 17:11

Post autor: Stasiu »

Właśnie nad tym pracowałem :-P Już wczoraj napisałem koledze aby pobrał Technomage (dałem mu linka do piątego obrazu!!) i spróbował uruchomić ten moment z mojego save'a. Dzisiaj wieczorem miałem u niego sprawdzić pozostałe cztery obrazy jakie mam oraz emulatory i konfiguracje ale już nie muszę. A dlaczego ?
:arrow: Sprawdziłem fora zagraniczne dotyczące tego problemu i sytuacja wygląda tak samo jak u nas. Jedni piszą że zły obraz, ewentualnie coś z emulatorem, nic nowego zaś drudzy że ściągali kilka różnych obrazów i to samo. Z konsolą identycznie.

Ale dobra - załóżmy że nikt z tych nieszczęśników nie miał obrazu z redump.org. Dopiero w sobotę będę miał PSX'a od kumpla to sprawdzę.

A co do redump.org to co jeśli najlepsza kopia jakią można znaleźć w sieci jest też uszkodzona ? :-(

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Stasiu pisze:A co do redump.org to co jeśli najlepsza kopia jakią można znaleźć w sieci jest też uszkodzona ? :-(
Nie wydaje mi się to możliwe, mija się z to z celem projektu redumpa aby wrzucać wadliwe gry. Każdy gra musi zostać zrzucona wg ustalonych reguł, jak cię to interesuje to na stronce jest poradnik jak to zrobić. Poradnik zapewnia bezbłędny zrzut gry, kopia 1:1 oryginału.

Sprawdziłem sumy MD5 i SFV aby się upewnić czy coś jest nie tak z moim obrazem, ale wszystko jest OK. W obu przypadkach ukazał mi się komunikat:
Weryfikacja zakończona POWODZENIEM: 2 plików zgodnych, 0 błędów.

Stasiu
-#
Posty: 19
Rejestracja: pt 06 sie, 2010 17:11

Post autor: Stasiu »

Mimo że jeszcze nie sprawdzałem to z tego co dziś wyczytałem na różnych forach to wiem że będzie tak samo. Ok dobra przyjmijmy a raczej wiedzmy że obraz z redump jest idealny jeśli nie wykryto żadnych błędów. Jeśli jest ten sam problem z obrazem z redump jak z innymi to logicznie rzecz biorąc te inne nie są uszkodzone !!

Pytam więc: Jak normalna DZIAŁAJĄCA poprawnie konsola (NÓWKA!!) nie może odpalić poprawnie działającej gry ? Pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia i nie mogę tego na razie ogarnąć...

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Stasiu pisze:Mimo że jeszcze nie sprawdzałem to z tego co dziś wyczytałem na różnych forach to wiem że będzie tak samo. Ok dobra przyjmijmy a raczej wiedzmy że obraz z redump jest idealny jeśli nie wykryto żadnych błędów. Jeśli jest ten sam problem z obrazem z redump jak z innymi to logicznie rzecz biorąc te inne nie są uszkodzone !!

Pytam więc: Jak normalna DZIAŁAJĄCA poprawnie konsola (NÓWKA!!) [tak jasne... ;- )] nie może odpalić poprawnie działającej gry ? Pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia i nie mogę tego na razie ogarnąć...
Naprawdę sprawdzałeś to na prawdziwej konsoli, czy ciągle się bawisz emulatorem, bo ci wygodniej i masz już gotowego sejwa? Najczęstsze przyczyny problemów z grami na PSX to:
1. Złej jakości płyta, na której została nagrana gra. Wypal na JVC albo Verbatim AZO, zalecana niska prędkość zapisu.
2. Laser w konsoli przeżył już swoje i ma problemy z czytaniem płyt. Nie oszukujmy się PSX to konsola z 1994 roku, ostatnie modele zeszły z taśmy produkcyjnej dekadę temu, nawet jakbyś ją traktował oryginalnymi płytami to laser nigdy nie będzie działał jak nówka.

Jeśli grasz na emulatorze to najczęstszymi problemami są:
1. Kompatybilność! Tutaj nic nie poradzisz, to jest tylko emulator a nie prawdziwy sprzęt.
2. Uszkodzony obraz.
3. Zły konfig emulatora.

Jeśli nie możesz sobie z tym poradzić to posłuchaj mojej rady.
DreamOn pisze:Jeśli nadal będą problemy, a masz niezłe ciśnienie na tę grę to nie zostaje nic innego jak zaopatrzyć się w wersję na Windowsa: TEchnomage-DEViANCE albo TechnoMage.CloneCD-HOOLiGANS.

Stasiu
-#
Posty: 19
Rejestracja: pt 06 sie, 2010 17:11

Post autor: Stasiu »

Dużo osób to sprawdzało czy to na emulatorach czy konsolach i każdy miał jakiś problem ? Nikomu się nie poszczęściło i nie zadziałało poprawnie ? W takim razie jeśli powołując się na wszystko co napisałeś to w Technomage na PXS nie zagram bo nie mam konsoli ale nawet jeślibym miał to nie odczyta mi nawet z idealnie nagranej płyty bo laser ma już swoje lata. A gdybym miał emulator z odpowiednią konfiguracją i posiadał poprawny obraz z grą to i tak na nic bo kompatybilność. Podwójna ironia.
Brzmi niewiarygodnie no ale innego sensownego wytłumaczenia nie ma więc chyba nie mam wyboru i muszę ci uwierzyć ale coś mi mówi że to jednak co innego :-P

Z tą NÓWKĄ to wiedziałem że nie przejdzie :mrgreen:


Tak!! Chętnie skorzystam z twojej rady i sięgnę po wersję na Windowsa, jeśli dla wersji na PSX'a nie ma już ratunku. Szukałem już wcześniej ale bez powodzenia (wygaśnięte linki, 0 seed'ów 0 peer'ów) więc prosiłbym o dobre namiary.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

generalnie wygląda mi to na zabezpieczenie gry. z redump.org oczywiście obrazy są bardzo dobre zbliżone do oryginału lub takie same jak oryginał ale to nie ma nic wspólnego z poprawnością "śmigania" na piracie.
niestety nie udało mi się znaleźć łatki.... może ktoś znajdzie... lub spróbuj ten właśnie obraz redumpa potraktować tak -> http://swiatpsx.pl/kopiowanie-oryginaln ... vt3464.htm jest nieukończony / czasu brak i chęci :D bo i tak większość gier jest już "posłodzona" ale....
w sumie dzisiejszy alkohol ma to już "w sobie" ale może z tą konkretną grą nie radzi sobie - nie wiem trzeba by testy przeprowadzić...
warto też wiedzieć żę dużo pomaga /dla systemu/ zainstalowany i załączony anyDVD jako odbezpieczenie płyt z tym że on działa przy kopiowaniu... więc musiał byś tan obraz najpierw zainstalować w wirtualnej stacji potem przeprowadzić powyższe operacje... no i wypalić na płytę w programie który wybierzesz alkohol/cloncd...
sorki że ci nie pomogę z tą grą ale RPG to aż mnie trzęsie :D niestety nie mam i nigdy nie miałem do tego rodzaju serca nerwów itp :)
acha jeszcze na szybko jak chcesz na epse to zainstaluj w wirtualu obraz, załącz anyDVD i odpal na epse grę z zamontowanego cdromu a nie z obrazu.....
powodzenia :)
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Z tego co wiem, to tylko wersja niemiecka (SLES-02831) jest zabezpieczona libcryptem. Wersja UK powinna działać normalnie.
http://forum.redump.org/topic/6339/adde ... rnity-pal/
Stasiu pisze:Tak!! Chętnie skorzystam z twojej rady i sięgnę po wersję na Windowsa, jeśli dla wersji na PSX'a nie ma już ratunku. Szukałem już wcześniej ale bez powodzenia (wygaśnięte linki, 0 seed'ów 0 peer'ów) więc prosiłbym o dobre namiary.
No Chomiku znajdziesz wersję od Deviance oraz Hooligans. innych źródeł nie mam/nie chciało mi się szukać.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

no coś tam jednak jest ;)

Obrazek

jednak to nie jest 100% wyznacznikiem zabezpieczeń, podobnie zdaje się w spyro2 pokazuje w wersji pal a mimo to nawet nie udało się zrobić łatki, natomiast do wersji ntsc jak najbardziej i takową odbezpieczoną mamy w dziale download gdzie grę można ukończyć na 117% natomiast wersję pal dochodzimy do pewnego punktu i jest po... ptakach ;)
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

ODPOWIEDZ