Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

Jak nagrywać gry na psx??

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

rafcio2580
-#
Posty: 4
Rejestracja: czw 13 lis, 2008 12:07

Jak nagrywać gry na psx??

Post autor: rafcio2580 »

Próbowałem nagrywać gry na psx, lecz mam problem.
Jedną grę nagrałem już A120%, lecz po 3 włączeniu przestała działać (pojawiał się czerwony ekran: Please insert playstation format disc)
Teraz ściągnąłem dwie następne, lecz są formatu bin, którego A120% nie obsługuję.
Jakiego mam użyć programu by nagrywać pliki bin i jak to zrobić (instrukcja dla naprawdę mało wiedzących) :)

Z góry dziękuje za pomoc.

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Możesz użyć programu ultraISO, w którym zmienisz format płyty ISO. Polecam najpierw sprawdzić czy gra działa na emulatorze, aby uniknąć paprania płyty. Potem nagrywasz normalnie Alcocholem.

PS. Co do ultraISO
http://swiatpsx.pl/viewtopic.php?t=83
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

rafcio2580
-#
Posty: 4
Rejestracja: czw 13 lis, 2008 12:07

Post autor: rafcio2580 »

nagrałem już 3 gry i zmarnowałem 4 płyty.
2 płyty- 2 próby nagrania mgs
1 płyta- Tenchu 2
1 płyta- Tony Hawk

3 pierwsze płyty nagrane przez A120%
Tenchu 2 nagrałem według instrukcji krok po kroku a nadal wyskakuję komunikat:
Please Insert Playstation Format Disc.
Tonego Hawka przyznam, że nagrałem jakiś dziwnym programem.

Najdziwniejsza jest sprawa mgsa.
Włożyłem pierwszy raz płytę-działa
Włożyłem drugi raz płytę- działa
Włożyłem trzeci, czwarty, piąty...-Please insert playstation format disc :/

Może coś się przestawiło i konsola przestała odczytywać piraty?

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

A jak miałes obraz płyty *.bin to czy był obok *.cue ? Musi być aby porpawnie działała gra na konsoli i nagrywa się własnie plik *.cue a *.bin ma być obok.
Jeśli brak pliku *.cue to można go stworzyć CUEMakerem, napisac ręcznie lub przekonwertowac obraz na inny format.

rafcio2580
-#
Posty: 4
Rejestracja: czw 13 lis, 2008 12:07

Post autor: rafcio2580 »

Przy Tonym Hawku go nie było, lecz Tenchu nagrałem razem z plikiem *cue.
Może to wina konsoli?

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Jak masz możliwość to sprawdź płyty z innego źródła, od kogoś..
Najprawdopodbniej wina konsoli, laser może już nie być w pełni sprawny. Spróbuj coś głupiego :-) jak nie będzie czytać płyty to poruszaj nią trochę, postaw pionowo itp. Laser może się troche ruszy i zoabczysz czy wtedy zczyta.

rafcio2580
-#
Posty: 4
Rejestracja: czw 13 lis, 2008 12:07

Post autor: rafcio2580 »

Hmm... Popróbuję :)
Laser przy okazji przeczyszczę. A czym się laser przeczyszcza? :D

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Trzeba mieć specjalną płytę z takimi szczotkami które się nawilża jakimś płynem. Wtedy to wkładasz do napędu i odtwarzasz filmik, wtedy się laser czyści. Tylko nie wiem czy tak będzie na PSX.
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Pydzell
-#
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 lis, 2008 21:08

Post autor: Pydzell »

a chcialem sie zapytac pewna rzecz bo angralem sobie gre i niemozna zapisywac co jest zle sie nagralo?
Wszystkie linki,które daje NIE sa moim uploadem!

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

1. W tej grze może nie można zapisywać (kody do rund)
2. Może masz karte pamięci przepełnioną
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Pydzell
-#
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 lis, 2008 21:08

Post autor: Pydzell »

na 100% mozna bo kiedys ja mialem i zapisaywalem a dzieje sie cos takiego biore save game i czekam czekam.. i nic :zly:
Wszystkie linki,które daje NIE sa moim uploadem!

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

To w takim razie pewnie masz zapełnioną karte pamięci. Wejdź w nią i usuń pare zbędnych zapisów.
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Pydzell
-#
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 lis, 2008 21:08

Post autor: Pydzell »

no jescze taki glupi to aj niejestem niemam zapelnianej no chyba ze to zajmuje wiecej niz 8 miejsc xD
Wszystkie linki,które daje NIE sa moim uploadem!

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Nie wiem, może jest też tak u ciebie, ale u mnie przy kombinacji trzymania "selectu" i naciśnięcia tych z boku przycisków (L1, L2, R1, R2 w zależności od strony) mam nową pustą strone z 15 slotami na zapisy. Może jest też tak u ciebie. U mnie każda stronę sygnalizuje miejsce palenia się diody na karcie pamięci. Jest też tak u ciebie czy może jednak też to obczaiłeś?? :D
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Pydzell
-#
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 lis, 2008 21:08

Post autor: Pydzell »

niemam diody na karcie i uznalem ze ta gra jest zepsuta xD
Wszystkie linki,które daje NIE sa moim uploadem!

ODPOWIEDZ