Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Problem z nagraniem gry na płyte . . .

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Bombek
-#
Posty: 3
Rejestracja: pn 17 lis, 2008 22:13
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Problem z nagraniem gry na płyte . . .

Post autor: Bombek »

Mój problem polega na tym , że ściągnąłem grę z tej właśnie strony a mianowicie chodzi o grę Casper. Po wypakowaniu jej pojawiły się 2 pliki : Casper1.bin.data (195 149 KB) i Casper1.bin.mode (16 881 KB) , w Alcoholu mi tych plików nie wykrywa , dopiero jak zaznaczę opcje "wszystkie pliki" to wtedy się pojawiają ale po nagraniu i odpaleniu na konsoli pokazuje się tylko logo Playstation i na tym nasza gra się kończy . . . :(. Prosiłbym o rade jak mogę to nagrać żeby chodziło bez zarzutów. Z góry dziękuję . . .

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Casper1.bin.data
Casper1.bin.mode

To mi wygląda na spakowany obraz .bin :P

Do dekompresji należy użyć COSI compressora, jeśli masz problem z odnalezieniem aplikacji, to podąż za ponizszym linkiem. :mrgreen:

Kod: Zaznacz cały

http://www.sendspace.com/file/2ac0td

Bombek
-#
Posty: 3
Rejestracja: pn 17 lis, 2008 22:13
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Bombek »

Cigaro jesteś wielki , ta aplikacja (COSI) wykryła tylko jeden plik (Casper1.bin.mode) i przerobiła go na obraz płyty , nagrałem i wszystko śmiga jak należy . . . Wielkie dzięki :)

Awatar użytkownika
szczypior_izka
-#
Posty: 1
Rejestracja: śr 03 gru, 2008 18:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: szczypior_izka »

ja również mam podobny problem, otóż ściągnęłam z Waszej stronki Medievila, który jest w kilku częściach oraz Croca 2 (w jednej).
Medievila rozpakowałam (nie powiem że miałam problemy i musiałam je rozpakowywac od ostatniej części), wszystko ok ale program Alcohol 120% nie wykrył żadnego elementu (pluki) z tych 4 cześci które rozpakowałam. To myslę postąpię jak w tym poście był wyżej napisane i ściągnęłam COSI , "przejechałam" pliki z Medievila przez ten program, wykryło czy dodało mi (sory za określenia, od niedawnia mam PSX i nie znam fachowego słownictwa ;-) ) , no i próbowałam znowu nagrac przez Alcohol i dalej mi nic nie wykrywa. nie wiem co mam zrobic z tym Medievilem :cry:
( jakby co to przed skorzystaniem z COSI pliki były bin a po COSI bin.mode)

podobnie jest z Croc 2 :
mam plik z rozszerzeniem PBP, BIN.data, BIN, BIN.mode i też nic nie wykrywa Alcohol :cry:

qusher
-#
Posty: 4
Rejestracja: ndz 30 lis, 2008 20:39

Post autor: qusher »

sciagasz CueMaker.exe wrzucasz bin do tego programiku i po paru sek. masz plik cue , ktory wrzucasz do alkocholu 120% nio i jazda ; ]

KaYvasH
-#
Posty: 19
Rejestracja: czw 11 gru, 2008 16:50
Kontakt:

Post autor: KaYvasH »

A ja pobrałem Silent Hill i mam pliki SUB,IMG i plik który ma 1kb. Jak mam tą grę nagrać przez alkohol?A znowu w Crash 2 mam IMG,CCD i SUB?

Awatar użytkownika
cloud18
-#
Posty: 62
Rejestracja: sob 27 wrz, 2008 23:16
Lokalizacja: Gdańsk City
Kontakt:

Post autor: cloud18 »

img wypalałem alcocholem powiem ci jak ja testuje czy plik z gra działa bo coś widze że bardzo duzo osob ma problemy z tymi formatami obrazu płyt.Ściągnij emulatora do psx np. Takiego jeżeli gra nie chodzi zmień format obrazu płyty w "UltraISO" lub czymś podobnym albo użyj innego emulatora jeśli plik zadziała to jego wypalam i gram sobie na moim ps2.

Nie daje na ta metodę 100 % satysfakcji ale dam rękę sobie uciąć ze w 89.99% będzie to najlepszy sposób na test gry jak i obrazu który mam wypalić.
Obrazek

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Nie zawsze tak jest.. np. mając sam plik *.bin pogramy na emulatorze ale żeby nagrać na płytkę potrzebujemy już pliku *.cue.
Przydałoby się to wszystko ogarnąć i napisac poradnik o formatach i możliwych rozwiązaniach. Postaram się tym zająć, a tymczasem wszelkie uwagi mile widziane.

Awatar użytkownika
cloud18
-#
Posty: 62
Rejestracja: sob 27 wrz, 2008 23:16
Lokalizacja: Gdańsk City
Kontakt:

Post autor: cloud18 »

Popieram zawsze mogę służyć pomocą jakby co
Bo z tego co widzę to ok 50 % wszystkich problemów z wypalaniem gry na swojego psx/psp/ps2 i w przyszłości pewnie ps3 wynika z rodzaju obrazu płyty i sam poradnik o nagraniu płyt (chodź bardzo pomocny) niestety już nie wystarcza także powtórzę że popieram to w 100% i jakby co służę pomocą w wyszukiwaniu informacji.
Obrazek

ODPOWIEDZ