Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

PS1 boot disc

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Psychosocial
-#
Posty: 11
Rejestracja: śr 07 lis, 2012 23:52

PS1 boot disc

Post autor: Psychosocial »

Odkopałam swojego starego PSone i gry.
PSone jest nieprzerobiony (bez zmiennego chipa).
Kiedyś swoje nieoryginalne gry włączałam za pomocą boot disc'a. Niestety gdzieś go zgubiłam i nie odpalają mi się gry.
Poszukałam na różnych forach informacji o boot disc'u, ale jedyne co znalazlam to to, ze nie zadziala bez modchip'a. Otóż moja konsola nie ma modchipa i dzialala z boot disciem.
Skąd moge pobrać boot disc'a i jak go wypalić? Szukałam troche w internecie i nic ciekawego nie znalazłam :-/

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Boot disc ? Może masz na myśli podmianę płyt w trakcie uruchamiania ?

Psychosocial
-#
Posty: 11
Rejestracja: śr 07 lis, 2012 23:52

Post autor: Psychosocial »

Tak. Ale nie na zasadzie, że wrzucam oryginalną grę i zamieniam na piracką. Jak używałam tej płytki to miałam z 9 lat, więc nie za bardzo pamietam jak to działało (gdybym pamietala to bym znalazla :P ). Wkładałam płytkę, pojawiała się lista opcji, jedną opcję było trzeba zmienić i potem był komunikat w stylu "proszę włożyć płytę" i wtedy sie podmieniało na grę. Mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi :D

sajdor
-#
Posty: 8
Rejestracja: pt 19 paź, 2012 19:24

Post autor: sajdor »

może chodzi o Region Changer ... ale jak go odpalić na nieprzerobionej konsoli ?

Psychosocial
-#
Posty: 11
Rejestracja: śr 07 lis, 2012 23:52

Post autor: Psychosocial »

No właśnie o to chodzi, że program działał na oryginalnej konsoli :/

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Wiem o co Ci chodzi ;)

Na forach wyczytałaś o "Import Player". Import Player to dysk znany posiadaczom PSone, gdyż pozwalał na odpalanie kopii z innego regionu na konsoli przerobionej tylko na PAL. ;) Dlatego potrzebował chipa.

Tobie natomiast chodzi o Boot Disc (dla PS2 Swap Magic). Jest to specjalna płytka do odpalania kopii bez chipa. Niestety trzeba posiadać jej oryginał (to raczej logiczne). Ową płytkę chyba dostaniesz jeszcze na allegro. Nie mniej jednak zakup takiej płytki jest trochę niopłacalny, gdyż koszta takiej płyty to ok 60zł (bynajmniej taką cenę pamiętam). Lepiej kupić chip (allegro, koszt ok. 20zł) a następnie podejść do lokalnego sklepu z konsolami/elektroniką i poprosić o przylutowanie (za przylutowanie też coś zapłacisz pewnie). Lub też po prostu podejdź do serwisu konsolowego i poproś aby sprowadzili Ci chip i przerobili konsolkę. Wtedy zapłacisz też coś ok 60zł ale za to masz najlepsze wyjście do odpalania kopii.
SCEE™

Psychosocial
-#
Posty: 11
Rejestracja: śr 07 lis, 2012 23:52

Post autor: Psychosocial »

Dzisiaj wlozylam nowego chipa :) czyli teraz wystarczy mi tylko import player?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Raczej nawet i on nie będzie Ci potrzebny.

Import Player był potrzebny tylko tym którzy mieli jedne z pierwszych chipów dla PSone, bowiem one obsługiwały kopie wyłącznie w PALu i wtedy aby grać w kopie NTSC, trzeba było właśnie mieć Import Playera.

Teraz praktycznie każdy chip ma obsługę obu regionów (PAL, NTSC) więc nic więcej Ci nie potrzeba ;)
SCEE™

ODPOWIEDZ