Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

Problem z kontrolerami

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

alcdafg
-#
Posty: 4
Rejestracja: ndz 10 mar, 2013 12:55

Problem z kontrolerami

Post autor: alcdafg »

Witam. Jakiś czas temu ściągnąłem ePSXe 1.7.0, po czym zacząłem kombinować z kontrolerami (aby grać na 2, lub więcej osoby, pady + klawka). Przekombinowałem z tymi portami i multitapami (próbowałem też klawiszy F5 F6). Problem w tym, że teraz działa mi jedynie Pad1 w porcie 1. Pousuwałem wszystkie te ustawienia padów, i próbowałem odpalać na padzie 2 portu 1,i padzie 1 portu 2, klawke jak i pada, nic nie działa. Usunąłem cały epsxe, rejestr i zainstalowałem wersje 1.8.0 z tąd http://fron.beskidmedia.pl/epsxe-pl/. Skonfigurowałem go tak jak tu http://swiatpsx.pl/konfiguracja-epsx...ery-vt2971.htm, tyle że bez shaderów, bo mi CTR nie chciał odpalić. No i dupa bo problem nie rozwiązany, a gra w CTR na 1 nie daje frajdy ;(.
Z góry Dzięks :D

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

Jesli chcesz grac na 2 graczy to staw tak:

Kontroler 1:
Port 1
wyłacz multitap
Pad 1
ustaw rodzaj kontrolera i klawisze

Kontroler 2:
Port 2
wyłacz multitap
Pad 1
ustaw rodzaj kontrolera i klawisze

Jeśli na 3-4 graczy to:

Port 1
włącz multitap
i dla kazdego kontrolera ustaw osobno
Port 1 -> Pad 1: Pad 2; Pad 3; Pad 4

U mnie tak dziala bez problemu
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

alcdafg
-#
Posty: 4
Rejestracja: ndz 10 mar, 2013 12:55

Post autor: alcdafg »

u mnie też tak działało na początku, tyle że coś [CIACH] i nie działa. Działa jedynie pad1 portu 1. Jeśli ustawie klawke na pad1 portu 2, to nie działa, tak samo jak pisałeś z z tym multitap. Nie działa nawet po reinstalce i preczyszczeniu rejestru, takrze wątpie żeby to była wina programu. Może coś na kompie mi sie popieprzyło, bo coś musi być nie tak, i nie mam pojęcia co. Sam do tego nie dojdę ;(

Arkl1t3 a może zrobiłbyś screena rejestru, i mi podsunoł, może tam co bo jak usuwałem to miałem tego więcej xD.

Uruchom/regedit/HKEY_CURRENT_USER\Software/epsxe
Uruchom/regedit/HKEY_CURRENT_USER\Software/Vision Thing

byłbym wdzięczny, albo wina może leży w sterownikach?.
7800325 to moje gg, byłbym wdzięczny gdyby odezwał się ktoś rozeznany, by sprawdzic co może być przyczyną, bo na forum to może trwać trochę czasu, wiecie o co chodzi. Oczywiście jeśli problem zostanie rozwiązany to zamieszcze rozwiązanie ;D

§ 6. zakaz używania wulgaryzmów.
Ostatnio zmieniony ndz 10 mar, 2013 20:42 przez alcdafg, łącznie zmieniany 1 raz.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

dziwne, może nie wywaliłeś wszystkiego z rejestru. Zrób tak usuń emulator, wyczyść dokładnie rejestr(rejestry potrafią być nie tylko w jednym miejscu a w kilku folderach w rożnych podgrupach wiec przeszukaj dokładnie), uruchom ponownie komputer bo może coś zostaje w pamięci kompa, zainstaluj ponownie i skonfiguruj.

moje rejestry
HKEY_CURRENT_USER\Software/epsxe
Obrazek

co do drugiego rejestru to mam tam trochę podfolderów wiec nie wiem który dokładnie chcesz

jeśli dalej nie będzie działać to naprawdę coś dziwnego. Spróbuj pobawić się zanim usuniesz klawiszami f5 i f6 ale wątpię by coś to dało
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

alcdafg
-#
Posty: 4
Rejestracja: ndz 10 mar, 2013 12:55

Post autor: alcdafg »

o kurde ja tam wogule nie mam paru tyh rejestrów xD
Cdrom Letter
Gamepad Axis
Iso Directory
żadnego keys
W padach liczby mam tylko w 1 i 2
Sound CDDA
SoundXA
SubchannelW2KCaching
/gl
To samo z W9K

Wiele liczb jest inaczej, a w tym drugim to ja mam tylko tak
Vision Thing/PSEmu Pro\GPU\PeteOpenGL2, nie mam żadnych innych podfolderów xD.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

Probowales zrobic taką reinstalke jak mowilem?

Sound CDDA
SoundXA
SubchannelW2KCaching
Iso Directory
Cdrom Letter
tymi to sie nawet nie przejmuj bo i tak nie sa powiazane ze sterowaniem

Ja uzywam wersji 1.7.0 wiec jesli uzywasz 1.8.0 to moga sie roznic rejestrami

Vision thing mysle ze tez nie ma co sie interesowac bo to tylko plugin graficzny

te liczby np w pad to sa jakby ID klawisza wiec beda inne chyba zebys ustawil klawisze tak samo;p

tak wiec wywal wszystko ale to wszystko z rejestru zwiazanego z epsxe (przeszukaj kazdy HKEY..) zrestartnij kompa i zainstlauj ponownie i ustaw epsxe
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

alcdafg
-#
Posty: 4
Rejestracja: ndz 10 mar, 2013 12:55

Post autor: alcdafg »

przecierz to zajmnie cały dzień, a i tak wszystkiego nie znajde, bo nie po wszystkich nazwach można sie domyślić. po usunięciu epsxe usunołem rejestr TuneUp utilities, ale nadal dupa. Ale możesz mieć racje, bo jak robiłem ponownie, to musiałem konfigurować grafike, ale zapamiętał mi że mam Open GL2 i wszystko pamiętał oprucz biosu ;(

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

czyli cos gdzieś jeszcze zostaje
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

ODPOWIEDZ