Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

Spowolniony emulator NES

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

KITT
-#
Posty: 3
Rejestracja: pt 02 sie, 2013 21:18

Spowolniony emulator NES

Post autor: KITT »

Witam. Posiadam dosyć starą płytę "100 nes games" i... W porównaniu z emulatorami PC jak i nawet z emulatorami na ANDROIDZIE, czy nawet na podróbie pegasusa - gra na PSone jest spowolniona. Co może być tego przyczyną? PSone jest w wersji slim, przerobiony, a to jedna z dwóch płyt jaką mam na niego... Druga działa z prędkością ok ;)

Czy jest to wina emulatora? Nie wiem jak płyta była nagrana - kiedyś została zakupiona na targu [z 10 lat temu ]...

Czy znacie jakiś emulator z prędkością 100% do gier na NESa ?

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Nigdy nie posiadałem takiego czegoś na PSOne ale po tym co piszesz że to zostało zakupione na targu to ma prawo się ścinać :) po 2

Kod: Zaznacz cały

. W porównaniu z emulatorami PC jak i nawet z emulatorami na ANDROIDZIE, czy nawet na podróbie pegasusa
PC Oraz Android mają o wiele większą scenę emulatorową (update do emulatorów itd.) oraz większą moc obliczeniową
a Pegasus potrafi to jedynie obsługiwać więc to nie jest emulator tylko podrobiona konsola :D
A że płytka po 10 latach z targu działa to cud ;)
Czyli to wina emulatora
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

KITT
-#
Posty: 3
Rejestracja: pt 02 sie, 2013 21:18

Post autor: KITT »

A jakim emulatorem najlepiej nagrać nową płytę ?
Czy trzeba patrzeć na kraj, z którego jest gra [ntsc / pal] ?
Czy da się nagrać kilka różnych emulatorów na jednej płycie ? [NES + jakieś inne ? ]

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

W emulatory na PSX się nie bawiłem :D wiem że można samemu zrobić "pake" gier jakie mają być na płycie i nawet poradnik jest o tym na forum :) Poczytam i powiem ci jaki emulator jest najlepszy

--------//EDIT//---------
Poczytałem opinie i podobno najlepszy emulator na psx gier z nes-a to "Imbnes"
Samemu tam budujesz sobie składanki gier (dodajesz rom-y(obrazy gier)) i potem jednym guzikiem buduje ci to obraz cd czyli .iso potem to wypalasz i masz gierki z Nes-a na Psx :D jeżeli nie masz przerobionej konsoli możesz zastosować tak zwany "Swap Trick". Linku nie mogę podać ale wpisz w gogle "Imbnes" i wejdź w 1 wynik wyszukiwania. Wyskoczy ci stronka gdzie jest możliwość pobrania tego programu oraz instrukcja obsługi po angielsku.
Mam nadzieje że pomogłem ;)
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

Jeden emulator gier NES (a są dwa na psx, przynajmniej tyle ja znam) wlasnie dzialal w zwolnionym tempie, to nie wina nagrania ani niczego po postu zle zaprogramowany emulator

1 imbnes

2 pNesX - ten dzialal mi w spowolnionym tempie (choć na emualtorze psx dzialal normalnie)
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Lekki offtopic ale tam ;) że płyta źle nagrana lub stara to źle napisałem racja
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

KITT
-#
Posty: 3
Rejestracja: pt 02 sie, 2013 21:18

Post autor: KITT »

Akurat to był ten emulator pNESx - strasznie wolno działa ;)

Dzięki wszystkim za pomoc ;)
Ps. PSone jest przerobiony chipem więc się nie bawię w podmiany płyt ;)

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Czyli problem już rozwiązałeś ;) ?
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

ODPOWIEDZ