Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

Problem z nagranymi własnoręcznie grami

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Espanol16
-#
Posty: 2
Rejestracja: pn 16 gru, 2013 20:07
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Problem z nagranymi własnoręcznie grami

Post autor: Espanol16 »

Witam,
Posiadam PSOne, postanowiłem nagrać kilka gier, ściągnąłem obrazy, zastosowałem się do poradnika na forum. Pierwszą płytę z Battle Arena Toshinden nagrałem programem Nero, gra odpaliła mi dwa razy, śmigała aż miło, teraz jednak zamiast gry płyta uruchamia się jako audio CD (mogę sobie posłuchać soundtracku z gry). Próbowałem uruchamiać ją kilkunastokrotnie, za każdym razem wyskakuje Audio CD.
Drugą płytę nagrałem również Nero (z grą Myst), nie uruchomiła się ani razu, pokazuje się standardowy komunikat "Please insert orginal PlayStation disc" (czy jakoś tak, pisałem z pamięci, sens mam nadzieję zachowałem ;-) ).
Trzecia płyta to też Battle Arena Toshinden, nagrywana jednak Alcoholem według ustawień zaczerpniętych z poradnika na forum, uruchamia się jako AudioCD od samego początku, nigdy gra się nie uruchomiła.
Proszę więc o wytłumaczenie mi, jako laikowi, co mogę robić źle?
Konsola z modchipem, oryginalne płyty działają aż miło (może oprócz jednej, ale jest na wykończeniu - masa rys). Wszystkie gry wypalałem na Verbatimach CD-R. Obrazy ściągane z The Iso Zone w wersjach PAL - czyli takich jak konsolka.
Z góry dziękuje za wszelkie próby pomocy i przepraszam, jeżeli nie ten dział :-)

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Witam
Spróbuj pobrać wersję testową programu "Ultraiso". Uruchom obraz płyty z tego programu i zobacz czy płyta jest w formacie "PS CD" Jeżeli tak to spróbuj wypalić przez ten program. Ja tak wypalam i na moim PSOne wszystkie kopie zapasowe działają jak trzeba.
2 Możliwość to taka ze chip się odlutował (oderwał się jakiś kabelek).
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Espanol16
-#
Posty: 2
Rejestracja: pn 16 gru, 2013 20:07
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: Espanol16 »

Wygląda na to, że to problem z moją konsolą, przestała mi czytać wszystkie "bazarowe gry", tzn. czyta je, ale obraz freezuje się na drugim ekranie z logiem PlayStation (tym czarnym). Czy to możliwe, że laser siada? Próbowałem jeszcze odpalać oryginalne Gran Turismo 2, działa za każdym razem, tylko że dźwięk potrafi przyciąć - słychać wtedy, że laser doczytuje coś ponownie, po chwili dźwięk wraca.
Rozkręciłem też konsolę, modchip wygląda w porządku, żaden kabel się nie odlutował.
W programie UltraISO Myst ma format PS CD, Battle Arena Toshinden Mixed CD - nowych płyt tym programem nie nagrywałem, nie widzę sensu, jeśli niezawodne ruskie "kopie bezpieczeństwa" nie dają rady ;-)

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

To co opsujesz świadczy o tym że żywot lasera już się kończy. Zapewne się zapytasz gdzie kupić laser. Na Allegro od 40 zł kupisz nowy laser do PSOne. Mixed CD to Ripy gier z PSX. Na emulatorze zazwyczaj otworzysz ale na PSX już nie.
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

ODPOWIEDZ