Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Niemoge właczyć PC'ta

wszystko o wszystkim, odpoczynek

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
markomen1
-#
Posty: 267
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 17:09

Niemoge właczyć PC'ta

Post autor: markomen1 »

Jak w temacie nie moge włączyc PC'ta a wygląda to tak włączam komputr i wyskakuje mi napis WINDOWS XP i jest wczytywanie po chwili mam czarny monitor i się tak jakby resetuje i tak w kółko raz mi wyskoczyło Nie można otworzyć C:WINDOWS\SYSTEM i coś jeszcze nie pamiętam dokładnie a niżej był napis proszę włożyć oryginalny dysk WINDOWS i wcisnąć ,,R" wtedy zacznie się naprawa WINDOWS"a to co się dzieje teraz a zanim to wszystko wyskoczyło tak z nikąd grałem w Gothic i nagle mi się koputer zresetował i wyskoczyło jakieś usuwanie plików na takim niebieskim tle i było jakieś skanowanie w %(procentach) dosło chyba 3 razy do 100% i komputer sie zresetwoał i tak jak pisałem wcześniej oknlo logowania windows i czarne tło
Z GÓTY THX ZA ODPOWIEDŹ:P
Obrazek

Awatar użytkownika
skate432
-#
Posty: 82
Rejestracja: pt 25 wrz, 2009 13:29
Lokalizacja: Czerna
Kontakt:

Post autor: skate432 »

Jeśli masz Avasta to możliwe że usunął pliki Windowsa bo były zawirusowane albo on tak uważał.
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

Awatar użytkownika
markomen1
-#
Posty: 267
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 17:09

Post autor: markomen1 »

skate432 pisze:Jeśli masz Avasta to możliwe że usunął pliki Windowsa bo były zawirusowane albo on tak uważał.
Nie będe zaprzeczał bo akurat mam Avasta i mógł to zrobić ale czy da się jakoś przywrócić dane dla mnie nie ważne ale moja mama by chciała zdjecia chociaż odzyskać
Obrazek

Awatar użytkownika
skate432
-#
Posty: 82
Rejestracja: pt 25 wrz, 2009 13:29
Lokalizacja: Czerna
Kontakt:

Post autor: skate432 »

Na jakim dysku był zainstalowany windows a na jakim były te zdjęcia.
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Nie ma problemu, ale po odzyskaniu czeka format dysku.

Jak to zrobić? Nawet jeśli zdjęcia masz na dysku z systemem, to żaden problem.

1. Uruchamiasz instalator windowsa xp (z biosa)
2. Instalujesz system na dysku, ale nie formatując go
3. po zainstalowaniu, kopiujesz zdjęcia na inny nośnik
4. Ponownie instalujesz Xp, ale wraz z Pełnym formatowaniem

Mam nadzieję, że pomogłem :)


PS: Avast nie usunąłby niezbędnych plików systemowych ;)
SCEE™

Awatar użytkownika
markomen1
-#
Posty: 267
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 17:09

Post autor: markomen1 »

skate432 pisze:Na jakim dysku był zainstalowany windows a na jakim były te zdjęcia.
Na dysku C bo innych dysków nie miałem

EDIT:
Quake96 pisze:Nie ma problemu, ale po odzyskaniu czeka format dysku.

Jak to zrobić? Nawet jeśli zdjęcia masz na dysku z systemem, to żaden problem.

1. Uruchamiasz instalator windowsa xp (z biosa)
2. Instalujesz system na dysku, ale nie formatując go
3. po zainstalowaniu, kopiujesz zdjęcia na inny nośnik
4. Ponownie instalujesz Xp, ale wraz z Pełnym formatowaniem

Mam nadzieję, że pomogłem :)


PS: Avast nie usunąłby niezbędnych plików systemowych ;)
Dzięki za podpowiedź zobaczymy co da się zrobić
Ostatnio zmieniony wt 09 sie, 2011 20:18 przez markomen1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
skate432
-#
Posty: 82
Rejestracja: pt 25 wrz, 2009 13:29
Lokalizacja: Czerna
Kontakt:

Post autor: skate432 »

Quake96 pisze:Avast nie usunąłby niezbędnych plików systemowych ;)
Mylisz się Avast usuwa wszystkie pliki które uważa za zawirusowane, mi też parę razy usunął pliki Windowsa.
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

skate, to miałeś jakiegoś dziwnego avasta. Piątka mi śmiga jak złoto i nigdy nie usunęła mi plików systemowych.
SCEE™

Awatar użytkownika
kapcior7
-#
Posty: 388
Rejestracja: pn 09 lut, 2009 07:02
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: kapcior7 »

jescze mozesz jak(jak masz 2 pc) sciagnac jakis linux prosty np.puppy linux 5.2 (Bardzo prosty jest ) i kopjujesz sobie to co chcesz i zamykasz go :)...

sam mialem Avasta siedze sobie kiedyss na PC wyskakuje okienko ze wykryto wirusa klikam usun blue screen jak zrestartowalem winda to juz nie chodził :( ale to byl szmat czas temu ...
A tak na boku to nikt nie poleca avasta z tych wszystkich for komputerowych ... Polecaja Kasperskiego / noda
PSX SPCH-9002 CHIPEK :D
PS2 SCPH-75004 + FMCB 1.8 :)
PSP 3004 :P

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

kapcior7, a po co mu 2 PC?? skoro może sobie odpalić Live CD na tym z padniętą windą? Zresztą lepiej jest zrobić tak jak mówiłem (instalka xp bez formatu).

Poza tym ja używam avasta od kilku lat i dziwne, bo nie miałem żadnego bluescreena, czy innego syfu :shock:
SCEE™

Awatar użytkownika
skate432
-#
Posty: 82
Rejestracja: pt 25 wrz, 2009 13:29
Lokalizacja: Czerna
Kontakt:

Post autor: skate432 »

Kiedy siostra zawirusowała mi parę razy kompa to Avast usuwał pliki systemowe przedtem miałem niebieskiego teraz jakiegoś pomarańczowego nie wiem jakie mają numery.
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

Awatar użytkownika
glukkon7
-#
Posty: 116
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 11:10
Lokalizacja: Krosno

Post autor: glukkon7 »

Ja z doświadczenia wiem że Avast to raczej schit bo jak go miałem to w prawie każdym pliku rozpoznawał Trojana (a inne dobre antyvirusy nic na te same pliki nie gęgały)
Tak więc nie polecam Avasta, chyba że ktoś chce mieć na ekranie czerwone komunikaty o rzekomym trojanie
Lepszy maluch w garażu, niż Opel w telewizorze.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

nie ma komunikatów o rzekomych trojanach, jak jest komunikat tz. że trojan jest, można tylko zmniejszyć "czułość" rozpoznawanych wirów, ja używam AVAST od 4 lat i nigdy nie miałem przez niego jakiś nieprzyjemności.

jednakże jakieś 3 lata temu też zdarzyła mi się podobna historia (logowanie/wylogowywanie) ale to było na "moje specjalne życzenie" gdyż właśnie w kraku był niby nie rozpoznawalny przez inne antywiry trojan a właśnie avast podnosił alarm... i skończyło się właśnie tak jak kolega opisuje...
więc postawiłem xp-eka od nowa, nie bawiąc się w jakieś odzyskiwania (trochę roboty ale to się zawsze opłaca) i od tamtej pory do dnia dzisiejszego nie wierzę w historie typu "nauczcie się wreszcie że w krakach itp. nie ma trojanów itd." (choć wyraźnie antywir o tym fakcie informuje)- gdzie właśnie bardzo często się spotykam w komentach na forach.

tak więc jest jedna zasada: jak masz ciśnienie na np. gierkę to lepiej zmniejsz to ciśnienie wprost proporcjonalnie do zdrowego rozsądku i nie wież w bajki "a może się uda" a jak się uda to oki "wsio gra" grunt że pykam w grę xxx.

takk więc ja osobiście ufam AVASTOWI i jeżeli będzie nadal aktualizowany to będę go używał.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

michael69, dobrze mówisz ;)

skate432, ten niebieski to był Avast 4, a pomarańczowy to Avast 5 (najnowszy) ;)

Pamiętaj aby używać najnowszej wersji, wraz z aktualizacją bazy wirusów :)
SCEE™

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

@Quake, najnowszy jest Avast6

@Michał, Senowe cracki nie mają wirusów, jak się ściąga z torrenty.org czy jakiegoś peb'a to tak jest. Nigdy nie wiadomo co uploader tam ukrył ;- )

ODPOWIEDZ