Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Help

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

Cezar
-#
Posty: 9
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008 12:00

Help

Post autor: Cezar »

Prosze o pomoc mam taki problem ze wolbo mi sie laduja gra albo wcale albo sie scinaja NP gta 2 laduje Jest pieknie ale jak biore Play itp i wczytuje gre dochodzi do polowy i Nie chce isc dalej tyle czekalem i nic Prosze o pomoc a i jeszcze jedno Gry w Psx troszke mi sie rusuja co z tym zrobic??

Awatar użytkownika
cloud18
-#
Posty: 62
Rejestracja: sob 27 wrz, 2008 23:16
Lokalizacja: Gdańsk City
Kontakt:

Post autor: cloud18 »

tzn że masz problem z gra hmm albo nawet z samym psx-em bo jeśli gra normalnie wczytała się a dopiero potem zaczynają się problemy tzn że albo masz coś z laserem albo włożyłeś porysowaną płytkę do play-a trudno jest powiedzie dokładnie jaki jest problem bo nie widzę go na oczy ale na twoim miejscu zwrócił bym uwagę na właśnie te dwie możliwości które napisałem wyżej.
Obrazek

Cezar
-#
Posty: 9
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008 12:00

Post autor: Cezar »

a wiesz co kupuje plyte nie dotykam jej wkladam nagrywam giere i jest plyta bez rys i czasami m iwchodza ale czesciej nie i w PSX mi sie rysuja plyty

Awatar użytkownika
cloud18
-#
Posty: 62
Rejestracja: sob 27 wrz, 2008 23:16
Lokalizacja: Gdańsk City
Kontakt:

Post autor: cloud18 »

no trochę to dziwne chociaż słyszałem że przerobiony play może rysować płyty nie potwierdzam tej tezy ale coś w tym może być wiec sprawdź swoje psx najlepiej w jakimś serwisie bo skoro takie rzeczy się dzieją i jak sam twierdzisz płytek nie dotykasz od spodu (od strony powłoki do nagrywania danych) to przyczyna musi leżeć w samej konsoli
Obrazek

Awatar użytkownika
Zoonta
-#
Posty: 6
Rejestracja: wt 30 gru, 2008 10:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Zoonta »

chciałem poprawić kolegę powyżej że płytki mogą się rysować jeśli laser był podkręcany lub było w nim coś regulowane bo jeżeli oczko lasera jest źle ustawione to mało tego że źle czyta ale może również rysować płytki.
:-P Ale nie o tym chciałem pisać mam podobny problem co kolega Cezar mam ps one i nagrywałem gta2 z dwóch różnych źródeł i tak występuje ten sam problem (mam problem tylko z tą grą więc konsola na 99% nie jest uszkodzona) gdy ładuje się plansza to albo gra się zacina lub wo gule się nie wgrywa i w czym tkwi problem może to wina gry czy może ps one nie jest przystosowany pod gta 2

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

niestety nie potwierdzam tego że po podkręceniu lasera płytki się rysują. podkręcenie lasera nie polega na przestawieniu oczka (szkła powiększającego / to co widać/bo to jest soczewka szkła powiększającego a nie konkretnie laser) podkręcenie lasera polega na przekręceniu potencjometru na tasiemce łączącej laser z płytą główną, a co za tym idzie zwiększeniu mocy jego "świecenia" dlatego jak nie wiadomo ile przekręcić to można doprowadzić do przepalenia lasera.(kiedyś napiszę o tym poradnik, ale muszę porobić zdjęcia).
wracając do tematu są dwie możliwości co do rysowania płytek:
1. płytka się rysuje o obudowę PSXa
2. płytka rysuje się o obudowę układu optycznego (to czarne,kurcze bez zdjęć ciężko)
a więc add.1:
masz gumki wyrobione (po prostu "siadły") znajdują się "wkoło" całego zamocowania obudowy lasera z napędem (widać po zdjęciu górnej obudowy - jest ich 3 szt.)
trzeba by pod nimi zamieścić krążki np. z tekturki
add.2
tacka jest za nisko (musi być 5 - 6 mm nad obudową lasera/to czarne)
W żadnym wypadku nie ciągnąć za kołnierz tacki !!!!!!!
Jak sprawdzić co rysuje:
nową płyte z grą wkładamy do PSX i wywracamy go do góry nogami teraz załączamy grę i gramy jakiś czas, wyłączamy konsolę (cały czas jest ona odwrócona do góry nogami, podczas grania też) i jeżeli płytka jest czysta to rysuje nam obudowa - patrz add.1
jeżeli jest porysowana to rysuje nam ob. lasera - patrz add.2

a co do twojego problemu wydaje się że powinieneś przeczyścić laser- użyj CLEANSER IPA(płyn - ok. 5zł za 100ml. starczy na 10 lat) i patyczka do uszu bo GTA musi ci chodzić
tak jak inne gry (chyba że z obrazem tej gry było niezupełnie wszystko ok. ale to możesz sprawdzić np. u kumpla.)
:ok:
michael69
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

Skombinowałem jakieś zdjęcie:

Obrazek
kółka czerwone - to gumki pod które trzeba podłożyć np. tekturowe podkładeczki
strzałki niebieskie - to pomiędzy czym a czym ma być różnica pięciu do sześciu mm.(oczywiście w pionie)
duża kropka żółta - tu i tylko tu naciskamy palcem talerzyk jeżeli jest wyżej niż 6mm
natomiast gdy chcemy podnieść talerzyk odkręcamy śrubki (kółka żółte) zdejmujemy osłonę (strzałka żółta) i wtedy gdy zajrzymy pod tackę ujrzymy nasadę talerzyka (taki kołnierzyk otulający ośkę silniczka) i pod tą nasadę podkładamy np. pesetę i na zasadzie dźwigni unosimy kołnierzyk do góry, uchroni to kołnierzyk przed połamaniem, dlatego w żadnym wypadku nie wolno ciągnąc za tackę.

I na koniec aby obalić wszystkie mity:
mówimy o regulacji (podkręceniu) lasera:
1. jest to czynność którą wykonujemy potencjometrem który znajduje się koło "górnej" gumki (patrząc na zdjęcie),niestety widać go od tamtej strony, a nie coś regulujemy optyką, czy całym mocowaniem optyki.
2.regulacja soczewki szkła powiększającego (oczko) w stosunku do płyty CD odbywa się na przesuwaniu "tacki" wyżej (zwiększamy) odległość, niżej (zmniejszamy) odległość.
Pozdrawiam.

:ok:
michael69
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

ODPOWIEDZ